Kostarika autem I.

Datum odletu Datum příletu Cena Počet dní Počet nocí Počet osob
12. 10. 2017 21. 10. 2017 19 300 Kč 10 9 min. 2

Tento program nabízí zajímavý okruh po Kostarice, který lze doporučit pro všechny aktivní cestovatele. V průběhu pobytu se budete každý druhý den přemístňovat, tak abyste za co nejkratší dobu viděli maximum z této nádherné země.  V průběhu cestování po Kostarice budete moci pozorovat rozmanitou floru a faunu, ubytovaní budete na pobřeží i ve vysokých horách. Sopky Poas a Rincon de La Vieja Vás ohromí svou majestátností. Opice na Vás budou doslova shazovat mandle a krokodýli můžete pozorovat z mostů po cestě. Nadchne Vás neuvěřitelná lidskost a příjemná nálada Kostaričanů a možná si několikrát za cestu řeknete, že byste chtěli žít jejich Pura Vida!

Cena


19 300 Kč / osoba ve dvojlůžkovém pokoji

Cena zahrnuje 


- Pronájem automobilu na 7 dní
- Pojištění automobilu
- Transfer z letiště do hotelu v den příletu
- 1 x ubytování v 3* hotelu včetně rezervace v San José
- 7 x ubytování ve 2 a 3***  hotelu
- Informační schůzka s asistentem první den pobytu

Cena nezahrnuje 


- Letenku, rádi vám letenku nabídneme
- Vyřízení ESTA povolení v případě tranzitu přes USA á 750 Kč
- Pohonné hmoty
- Drop Off poplatek za vrácení automobilu v jiné lokalitě cca 89 USD
- Volitelné exkurze a fakultativní program
- Turistickou taxu 29 USD/osoba 
- Cestovní pojištění

Možnosti zlepšení programu


- Kompletní cestovní pojištění Allianz
- 5 denní fakultativní program v hotelovém resortu na plážích 14 150 Kč (10. - 15. den).

Cena fakultativního programu zahrnuje:
- 4 x ubytování ve 4**** hotelovém resortu Bahía del Sol  (se snídaní) v oblasti Nicoya, kde si můžete užívat odpočinku na plážích
- 1 x ubytování v 3*** hotelu Fleur de Lys (se snídaní) v San José
- Transfer z hotelu Bahía del Sol do hotelu v San José
- Transfer poslední den z hotelu Fleur de Lys na letiště

Program zájezdu

1. den San José:
Přílet do San José a přesun do hotelu ve městě. Ubytování v 3* hotelu Fleur de Lys se snídaní, setkání s naším reprezentantem, který Vám předá informace a popř. zodpoví vaše dotazy.

2. den Ze San José do karibské Cahuity:
Snídaně, vyzvednutí automobilu a odjezd do městečka Cahuita, které je situováno nedaleko národního parku a nabízí typickou klidnou karibskou atmosférou. Z jedné strany je lemováno pláží s bílým písem, z druhé strany pláží s černým pískem. Ubytování ve 3* hotelu Suizo Loco Lodge se snídaní, popř. jiném.

3. den Pobřeží Cahuity:
Snídaně, volný den na plážích kolem Cahuity. Doporučujeme Vám prohlídku Národního parku Cahuita, kde můžete vidět spoustu zvířat (opice, lenochody, leguány, bazilišky, krokodýly a další). Ubytování ve 3* hotelu Suizo Loco Lodge se snídaní, popř. jiném.

4. den Přejezd do centrálního údolí k vulkánu Poas:
Snídaně, hodinu odjezdu necháme ve Vaší režii. Dopoledne můžete zůstat u moře nebo můžete ráno vyrazit zpět do centrálního údolí Kostariky, kde budete ubytování v blízkosti vulkánu Poás. Vulkán Poás je jednou z nejkrásnějších činných sopek Kostariky, jejíž kráter ne naplněn vodou. Zbarvení vody se mění v závislosti na minerálním složení plynů vulkánu. Ubytování v 2* hotelu Orosi Lodge se snídaní.

5. den Sopka Poas a přejezd do národního parku Monteverde:
Snídaně. Brzy ráno doporučujeme exkurzi ke kráteru sopky Poas. V poledne budete pokračovat směrem na sever k národnímu parku Monteverde. Podnebí zde nahoře ve výšce 1 400 m nad mořem je velmi příjemné. Cesta Vám potrvá cca 5 hodin, podle toho, jak často budete zastavovat k focení, protože krajina je opravdu nádherná. Ubytování v 3* hotelu Cloud Forest Lodge se snídaní, popř. jiném.

6. den Mlžný les Monteverde:
Snídaně, volný den dle Vašich představ a nálady. K dispozici máte velké množství aktivit, které můžete vyzkoušet, doporučujeme si zakoupit adrenalinovou zábavu slaňování Canopy, které bylo zprovozněno poprvé právě zde. Pokud preferujete pobyt v přírodě, doporučujeme exkurzi po závěsných mostech vedoucích nad korunami stromů mlžného lesa. Ubytování v 3* hotelu Hacienda Guachipelin se snídaní, popř. jiném.

7. den Přejezd k sopce Rincón de la Vieja:
Snídaně, přejezd na sever do pastevecké oblasti Guanacaste, kde se nachází známá sopka Rincón de la Vieja. Večer ještě máte možnost navštívit okolní potoky a tůně, ve kterých se můžete vykoupat. Ubytování v 3* hotelu Hacienda Guachipelin se snídaní, popř. jiném.

8. den Národní park Rincón de la Vieja:
Snídaně, návštěva horkých pramenů Azufrales a bahenní lázně. Fakultativně doporučujeme návštěvu Národního parku Rincon de la Vieja. K dispozici budete mít auto, můžete se tedy po rozlehlé oblasti volně pohybovat. Ubytování v 3* hotelu Hacienda Guachipelin se snídaní, popř. jiném.

9. den Přejezd do San José a odlet do Evropy:
Snídaně, přejezd do San José, vrácení automobilu na letišti a odlet do Evropy. Nebo fakultativně prodloužení programu 9. - 10. den o pobyt na plážích poloostrova Nicoya v hotelovém komplexu Bahia del Sol 4****.

10. den Přílet do Evropy:
Konec programu.

Dokumenty ke stažení: