Kostarika autem II.

Datum odletu Datum příletu Cena Počet dní Počet nocí Počet osob
5.1.2017 20.1.2017 32 154 Kč 16 14 min. 2

Během pobytu poznáte hlavní město Kostariky – San José, které je zároveň nejobydlenějším městem této země. Dále pojedete na severovýchod k Národnímu parku Monteverde, kde se můžete projít po zavěšených mostech v korunách stromů nebo si vyzkoušet aktivitu canopy. Navštívíte také sopky Arenal a Rincón de la Vieja. Poté si odpočinete na plážích Pacifiku na poloostrově Nicoya na pláži Playa Papagayo.

V druhé části pobytu se přesunete na jih až k Národnímu parku Manuel Antonio, kde budete mít možnost se projít opravdovou džunglí. Podíváte se také do Zátoky velryb, kde při troše štěstí spatříte ohromující keporkaky. Vystoupáte na majestátní Cerro de la Muerte a poté se vrátíte zpět do hlavního města San José.

Cena


32 154 Kč / osoba / ve dvoulůžkovém pokoji

Cena zahrnuje


- Pronájem automobilu na 13 dní s pohonem 4x4
- Pojištění automobilu  
- Transfer z letiště do hotelu v den příletu
- Rezervaci ubytování první noc po příletu
- 14x ubytování v hotelu dle seznamu přiloženého ve dvojlůžkových pokojích
- Snídaně (nabízí 95% hotelů ze seznamu)
- Informační schůzka s asistentem první den pobytu

Cena nezahrnuje


- Letenku
- Vyřízení ESTA povolení v případě tranzitu v USA á 750 Kč
- Pohonné hmoty
- Drop Off poplatek za vrácení automobilu v jiné lokalitě
- Volitelné exkurze a doporučení nebo fakultativní program
- Turistickou taxu 29 USD/osoba 
- Cestovní pojištění

Možnosti zlepšení programu


- Kompletní cestovní pojištění

Program zájezdu

1. den San José:
Přílet do San José a přesun do hotelu ve městě. Ubytování ve 4**** hotelu The Alta se snídaní. Setkání s naším reprezentantem, který Vám předá informace, popř. zodpoví vaše dotazy.

2. den Ze San José k sopce Arenal:
Snídaně, převzetí automobilu v hotelu, poté přejezd na sever k sopce Arenal. Pojedete vnitrozemím přes pohoří. Cesta je sice náročná cca 6 hodin, ale je nádherná. Panoramata Kostariky jsou jedinečná, pokud vyrazíte brzy ráno, můžete zastavovat k focení. Příjezd do vesnice La Fortuna nacházející se pod úpatí sopky, ubytování ve 3*** hotelu se snídaní.

3. den vulkán Arenal:
Snídaně. Tento den doporučujeme v hotelu fakultativně zakoupit návštěvu sopky a přilehlého Národního parku Arenal a túru ke staré lávové řece. Velmi oblíbená je také jízda na koni k vodopádu La Fortuna s nádhernou lagunou nebo koupání v termálních pramenech. Ubytování ve 3*** hotelu se snídaní.

4. přejezd k mlžným lesům Monteverde:
Snídaně, přejezd kolem jezera Arenal k národnímu parku Monteverde. Cesta Vám potrvá cca 5 hodin. Předtím pojedete 35 km dobrodružnou štěrkovou cestou až nahoru do Sta. Elena v regionu Monteverde Cloud Forest. Podnebí zde nahoře ve výšce 1 400 m nad mořem je velmi příjemné. Cesta Vám potrvá cca 3 hodiny, podle toho, jak často budete zastavovat k focení, protože krajina je opravdu nádherná. Můžete navštívit jedno z místních muzeí (k vidění hadi, žáby, motýli nebo netopýři z džungle). Ubytování ve 3*** hotelu se snídaní.

5. den mlžný les Monteverde:
Snídaně, volný den dle vašich představ a nálady. K dispozici máte velké množství aktivit, které můžete vyzkoušet, doporučujeme si zakoupit adrenalinovou zábavu slaňování Canopy, které bylo zprovozněno poprvé právě zde. Pokud preferujete pobyt v přírodě, doporučujeme exkurzi po závěsných mostech vedoucích nad korunami stromů mlžného lesa. Ubytování ve 3*** hotelu se snídaní.

6. den Přejezd k sopce Rincón de la Vieja:
Snídaně, přejezd na sever do pastevecké oblasti Guanacaste, kde se nachází známá sopka Rincón de la Vieja. Po cestě můžete pozorovat, jak se rázem krajina změnila. Z mlžných lesů se dostanete do oblasti suchého tropického lesa, kde převládají především travnaté louhy s nízkými stromy. Večer, po příjezdu do hotelu budete mít možnost koupání. Ubytování v 3**** hotelu se snídaní.

7. den Národní park Rincón de la Vieja:
Snídaně, fakultativně vám doporučujme návštěvu horkých pramenů Azufrales a bahenní lázně návštěvu Národního parku Rincón de la Vieja. K dispozici budete mít auto, můžete se tedy po rozlehlé oblasti volně pohybovat. Ubytování v 3*** hotelu se snídaní, dle Vašeho výběru.

8. den Přejezd na poloostrov Nicoya – Playa Papagayo:
Snídaně. Poté přejezd na poloostrov Nicoya až k zálivu Papagayo a stejnojmenným plážím Playa. Ubytování ve 3*** hotelu dle vašeho výběru a pokud vám zbude čas, nabízí se koupání a odpočinek na krásných plážích Pacifiku.

9. den Poloostrov Nicoya – odpočinek na Playa Papagayo:
Snídaně. Tento den doporučujeme pokračovat v odpočineku. K dispozici máte automobil, tedy může Playa Papagayo. Ubytování ve 3*** hotelu dle vašeho výběru.

10. den Přejezd k Manuel Antonio:
Snídaně, přejezd k Manuel Antonio. Pojedete po cestě po Interamerikaně podél pobřeží směrem k městu Jacó. Můžete si udělat zastávku na mostě přes řeku Río Tárcoles, na jejíchž březích lze spatřit velké krokodýly. Po cestě pokračujte dále na jih až do Manuel Antonio. Ubytování ve 3*** hotelu se snídaní.

11. den Národní park Manuel Antonio:
Snídaně. Tento den doporučujeme návštěvu proslulého Národního parku Manuel Antonio. Ačkoliv je to jeden z menších národních parků na Kostarice, je to jeden z nejnavštěvovanějších. Park chrání deštný les a některé nádherné pláže. Na cestě parkem budete mít příležitost pozorovat ptáky a savce, včetně opic Tití, které jsou v ohrožení vyhynutí (park Manuel Antonio je jedním ze zbývajících dvou míst na světě, kde tento druh opic ještě přežívá; druhým je NP Corcovado). Po procházce džunglí budete mít dostatek volného času užít si odpočinek na krásných plážích uvnitř tohoto národního parku. Ubytování ve 3*** hotelu se snídaní.

12. den Zátoka velryb:
Snídaně, brzy ráno odjezd do Zátoky velryb do ráje uvnitř tropického deštného pralesa, asi 5 km od pobřeží. Národní park Marino Ballena je jedním z nejnovějších národních parků, byl zřízen v roce 1990. Zahrnuje mimo jiné největší korálový útes na pacifické straně Střední Ameriky. Je to ideální místo pro pozorování delfínů a keporkaků, kteří sem připlouvají rodit mladé. Ubytování v hotelu dle vašeho výběru, doporučujeme na zkoušku ubytování v dřevěných chatách, budete blíže k přírodě.

13. den Cerro de la Muerte:
Snídaně. Tento den musíte být připraveni na ohromnou změnu. Pojedete přes pohoří, kde dosáhnete nejvyššího bodu ve Střední Americe: Cerro de la Muerte (Hora smrti). Toto jméno pochází z dob, kdy se lidé snažili tento vrchol přejít pěšky nebo na koni a někteří při této cestě zemřeli za oblačných a mrazivých nocí. Žije zde mnoho endemických ptáků, které nespatříte nikde jinde na světě. Cesta vám potrvá přibližně 2 hodiny, podle toho, jak často budete po cestě zastavovat k focení. Ubytování v hotelu se snídaní.

14. den Okolí Cerro de la Muerte:
Snídaně. Tento den doporučujeme procházku v okolí hotelu v nádherných mlžných lesech nebo projížďku na koních, pokud jí hotel nabízí. Program je čistě ve vaší režii.

15. den Přejezd do San José a odlet do Evropy:
Snídaně, přejezd do San José, vrácení automobilu na letišti a odlet do Evropy.

16. den: Přílet do Evropy:
Konec programu.

Dokumenty ke stažení: