Potápění na Ocotal Beach Resort (poloostrov Nicoya)

Datum odletu Datum příletu Cena Počet dní Počet nocí Počet osob
31. 5. 2017 8. 6. 2017 49 900 Kč 9 dní 8 nocí 2

Termín 


JIný termín lze dohodnout individuálně na přání klienta. 

Ocotal Beach Resort


Ocotal Beach resort je považován za jednu z nejlepších potápěčských destinací na světě. Resort leží na kraji poloostrova Peninsula de Nicoya u zálivu Papagayo a je vzdálený přibližně 250 km od hlavního města San José. V okolí resortu můžete, mimo nádherných potápěčských míst, objevovat také rozlehlou tropickou přírodu, která tvoří velkou část poloostrova. Potápěčský resort je situován přímo na krásné písčité pláži, nabízí velkolepý výhled na oceán a dech beroucí podvodní rozmanitost. Můžete si zde vychutnat širokou škálu služeb včetně nejlepšího potápění na Kostarice. Resort nabízí pohodlné ubytování v klimatizovaných pokojích s vlastní koupelnou.

O potápění na Ocotal Beach


Ocotal Beach Resort patří k nejvyhlášenějším potápěčských místům na světě. Můžete zde spatřit spoustu nádherných podmořských živočichů, jako jsou manty obrovské, žraloci, velryby, vodní želvy, rejnoci a další. Nabízíme několik exkurzí, které se liší v závislosti na potápěčských zkušenostech. Také doporučujeme pobyt kombinovat s výlety do okolí za poznáním kostarické flory a fauny, která je opravdu rozmanitá.

Cena zájezdu


49 900 Kč/os ubytované ve dvojlůžkovém pokoji

Cena zahrnuje


- Asistence po příletu na letišti
Ubytování se snídaní ve dvojlůžkovém pokoji

- 2x V San José
- 5x v Ocotal Beach Reseort

- Letenka v optimální knihovací třídě 22 000 Kč
- Transfery

- transfer letiště – hotel San José první a poslední den hotel San José - letiště
- transfer San Jose na Pláž Ocotal a zpět

- Exkurze

- potápění u ostrovu Catalina Island, 2x ponor, včetně místního průvodce
- potápění v resortu Ocotal Beach 2x ponor, včetně místního průvodce
 - 1x noční ponor 

Cena nezahrnuje


- Turistická taxu 29 USD/osoba 
- Cestovní pojištění
- Fakultativní služby a doporučení
- Spropitné a kapesné

Poznámky


- Exkurze zahrnují: lodní dopravu na místa ponoru, potápěčského instruktora, láhve se vztalčeným vzduchem, zátěž, vodu, ovoce
- V ceně není zahrnuta potáptěčský výstroj
- Lodní transfery jsou sdílené s dalšími potápěči
CK Exotica Travel je pojištěná proti úpadku dle zákona

Program zájezdu

1. den přílet do San José:
Přílet na mezinárodní letiště, vvítání s asistentem na letišti a transfer do hotelu, ubytování v hotelu Park Hotel Inn 4****.

2.den transfer na pacifické pobřeží:
Snídaně, seznámení s okolním prostředím odpočinek na přilehlých plážích Ocotal Beach, ubytování v hotelu Ocotal.

3.den první ponory:
Snídaně, po snídani budete realizovat první dva ponory, ty nejméně náročné, k dispozici budete mít místního průvodce. Zde se nabízí více než 20 míst k potápění vzdálených 5 až 20 minut jízdy lodí. Hloubka kolísá mezi 6 až 25 metry. Cestou k místům ponoru budete mít možnost pozorovat želvy, delfíny, rejnoky a od října do února také velrybu hrbatou. Lokální ponory nabízejí velkou různorodost tropických ryb, murén, želv, žraloků běloploutvých, mořské koníky, rejnoků, velkých hejn ryb a občas také žraloka velrybího a obří rejnoky paprskovité. V období velryb je možné slyšet zpěv velryb. Ubytování v hotelu.

4. den potápění u ostrova Catalina:
Snídaně, transfer lodí k místům ponoru. Zde má průvodce vytipovaných šest různých míst k potápění, které jdou do hloubky 12 až 40 metrů. Největší atrakce je potkat obřího rejnoka paprskovitého. Při dobrém ponoru je možné jich vidět až 5 nebo i více zcela zblízka! Zatímco na jiných potápěčských místech nejsou, zde je možné mimo jiné vidět velká hejna kranasů a rejnoků zlatých. Nikdy nezklamou ani žraloci běloploutví, rejnoci orlí, karabáči a želvy. Odpoledne návrat do hotelu, ubytování, večer volný.

5. a 6. den určený k relaxaci:
Snídaně, volné dva dny v hotelu, popř. doporučujeme využít jednu z fakultativních služeb jako je např. návštěva třetího nejaktivnějšího vulkánu na světě Arenal nebo pokud budete uchváceny z podmořské fauny a flory můžete si zakoupit další ponory např. u Ostrova Netopýrů, kde jsou ponory nejtěžší, ubytování v hotelu Ocotal.

7. den návrat do San José:
Snídaně, v poledne Vás vyzvedne minibus k přepravě do San José, ubytování v komfortním hotelu Park Inn 4****.

8. den odlet ze San José do Evropy:
Snídaně, v návaznosti na letovém itineráři Vám bude přistaven taxi k přepravě na mezinárodní letiště San José.

9. den návrat do Prahy, popř. Vídně:
Konec programu.

Dokumenty ke stažení: