To nejlepší z Kostariky

Datum odletu Datum příletu Cena Počet dní Počet nocí Počet osob
3.11.2017 19.11.2017 64 390 Kč 17 15 4

O programu


Přílet do SAN JOSÉ –  karibské kráska CAHUITA –   metropole  SAN JOSÉ –  třetí nejaktivnější sopka ARENAL – zavěšené mosty v MONTEVERDE – sopečný kout RINCÓN DE LA VIEJA – známé pláže MANUEL ANTONIO – nejkrásnější pláže na planetě CORCOVADO – údolí Quetzala  SAN GERARDO DE LA DOTA

Tento program nabízí to nejzajímavější z Kostariky a lze jej doporučit pro aktivní cestovatele. V průběhu pobytu se budete každý druhý den stěhovat, tak abyste za co nejkratší dobu viděli maximum z této nádherné zemně.  V průběhu cestování po Kostarice uvidíte Karibské i Pacifické pobřeží, budete moci pozorovat rozmanitou floru a faunu, ubytovaní budete na pobřeží i ve vysokých horách. Sopky El Arenal a Rincon de La Vieja Vás ohromí svou majestátností. Opice na Vás budou doslova shazovat mandel a krokodýli budete potkávat po cestě. Nadchne Vás neuvěřitelná lidskost a příjemná nálada Kostaričanů a možná si několikrát za cestu řeknete, že byste chtěli žít jejich Pura Vida!

Cena


Cena zájezdu:        64 390  Kč / osoba ve dvojlůžkovém pokoji

Cena zájezdu zahrnuje


- Ubytování ve dvojlůžkových pokojích, dle programu
- Stravování se snídaní
- Zpáteční letenku Praha -  San José – Praha v optimální knihovací třídě
- Asistence anglicky hovořícího průvodce první den v hotelu
- Exkurze          
   ​- Národní park poloostrově OSA – šnorchlování u břehů Isla del Caño 
   - Trek s lokálním průvodcem v Národním parku Qetzal 
- Transfery
    - Z letiště San José první dne po příletu a poslední den před odletem
    - Lodí do národního parku Corcovado  do místa Punta Marenco
    - Lodí na ostrov Isla del Caño 
- Pronájem automobilu Mitsubishi Montero Wagon 14 dnů
- Základní pojištění automobilu

Cena zájezdu nezahrnuje


- Depozit 1000 USD za zapůjčení automobilu, vyžaduje se blokováním na kreditní kartě.
- Odletovou letištní taxu – 29 USD (možno platit hotově nebo kreditní kartou)
- Pohonné hmoty
- Fakultativní služby a doporučení
- Cestovní pojištění (nabízíme fakultativně kompletní cestovní pojištění Allianz)


 

Program zájezdu

1. den San José:
Přílet na letiště do San José. Nás řidič Vás odveze do hotelu v San José. Tam na Vás bude čekat náš asistent, který vám poskytne informace o zájezdu. Ubytování ve 4* hotelu.

2. den San José – Cahuita:
Snídaně, v 08:00 hod převzetí automobilu v hotelu. Odjezd do hotelu ve městě Cahuita nedaleko národního parku.

3. den pobřeží Karibiku:
Snídaně, volný den v Cahutiě, doporučujeme návštěvu Národního Parku Cahuita, kde můžete pozorovat různé druhy opic, lenochodů leguánů a jiných živočichů a odpočinek na karibských černých i bílých plážích, ubytování v hotelu 3*** kategorie.

4. den pobřeží Karibiku – San José:
Snídaně, dopoledne v Cahuitě a odpoledne odjezd do San José, ubytování ve 4* hotelu nedaleko města v krásném prostředí, odkud se Vám ani do centra metropole nebude chtít vzdálit.

5. den San José – La Fortuna/Arenal:
Snídaně, dopoledne doporučujeme návštěvu San José, zde můžete navštívit jedno z nejznámějších muzeí (fakultativně – vstup není zahrnut v ceně). Odjezd do města La Fortuna, kde můžete fakultativně navštívit venkovní termální prameny u hotelu nebo přírodní park Arenal s noční pěší túrou zhruba 300 m od hotelu nebo si jen udělat procházku po městě La Fortuna, ubytování ve 3* hotelu.

6. den sopka Arenal:
Snídaně. Dnešní den doporučujeme v hotelu fakultativně zakoupit návštěvu sopky a přilehlého přírodního parku Arenal a túru ke staré lávové řece. Velmi oblíbená je také jízda na koni k vodopádu La Fortuna s nádhernou lagunou.

7. den sopka Arenal – region Monteverde Cloud Forest:
Snídaně. Výlet pokračuje kolem malebného jezera Arenal do města Tilarán. Předtím pojedete 35 km dobrodružnou štěrkovou cestou se zatáčkami až nahoru do Sta. Elena v regionu Monteverde Cloud Forest. Podnebí zde nahoře ve výšce 1 400 m nad mořem je velmi příjemné. Doporučujeme prozkoumat muzeum (k vidění hadi, žáby, motýli nebo netopýři z džungle) a také centrum městečka Santa Elena.

8. den region Monteverde Cloud Forest:
Snídaně, volný den dle vašich představ a nálady. K dispozici máte velké množství aktivit, které můžete vyzkoušet, doporučujeme si zakoupit Canopy přímo v hotelu, které bylo zprovozněno poprvé právě zde.

9. den Monteverde – sopka Rincón de la Vieja / Guanacaste:
Po snídani pokračujeme přes Caňas a Liberii do Národního parku Rincón de la Vieja. Ubytování je zajištěno v rustikální horské chatě na úpatí sopečných hor. Možnost využití hotelových služeb nebo si můžete udělat výlet do okolí hotelu. Zbytek dne je čistě ve Vaší režii.

10. den sopka Rincón de la Vieja / Guanacaste:
Po snídani začíná den plný dobrodružství. V ceně máte zahrnutou návštěv horkých pramenů Azufrales v Národním parku Rincon de la Vieja, nebo se můžete projít pěšky k tůním potoku. Zde se fakultativně nabízí další exkurze a atrakce.

11. den Rincón de la Vieja – Manuel Antonio:
Po snídani pokračuje váš výlet směrem na pobřeží Pacifiku, nejprve dolů směrem na Interamericana, potom jižně podél pobřeží směrem k městu Jacó. Pokračování v cestě do Queposu, ubytování ve 3* hotelu se snídaní.

12. den Manuel Antonio:
Po snídani program dle Vašich představ, odpočinek na blízkých plážích, další program dle doporučení CK.

13 den Manuel Antonio – chata Punta Marenco:
V 07:00 hod. ráno odjezd z hotelu širokou cestou směrem na Dominical až do Sierpe. Nejprve přes nejpůsobivější mangrovníkovou bažinu Střední Ameriky doplujete, před tím, než dorazí k oceánu. Hotel leží na kopci, kam vystoupíte (400 m) po vylodění v malé malebné zátoce se skalami a palmami, ubytování v tropických chatách. V hotelu Vám nabídnou krátkou túru po okolí v Národním parku Corcovado.

14. den Punta Marenco – Corcovado:
Snídaně, nalodění k exkurzi na ostrov Isla del Caňo, nebo prohlídka pobřeží ostrova Caňo z lodi. Na programu je dále šnorchlování a pozorování podmořské fauny a flory. Můžete pozorovat korálové útesy, karety, tropické ryby všech možných rozměrů. Odpočinek na panenských plážích Isla del Cano, druhé šnorchlování a návrat na pevninu. Pokud budete mít štěstí, můžete v průběhu plavby pozorovat delfíny, karety a keporkaky, jejichž výskyt není vzácností. Polední občerstvení je servírováno na jedné pláži na pevnině formou pikniku.

15. den Punta Marenco -Sierpe – Dominical – San Gerardo de Dota:
Snídaně, tento den musíte být připraveni na ohromnou změnu. Vratíte se lodí pro vaše auto vydáte se do hor, až dosáhnete nejvyššího bodu ve Střední Americe: Cerro de la Muerte – toto jméno pochází z dob, kdy se lidé snažili tento vrchol přejít a někteří při této cestě zemřely za oblačných a mrazivých nocí. V době od prosince do února se zde teplota pohybuje i kolem nuly. Vaše horská chata se nachází ve velmi malém údolí ve výšce 2 400 m nad mořem, domově úchvatného ptáka Quetzala, ubytování a aklimatizace.

16. den San Gerardo de Dota – San José:
Brzy ráno túra s místním průvodcem k jezeru Quetzal. Potom návrat na snídani a užívání si rána v úžasném údolí. Před polednem návrat do Central Valley nebo (pokud čas a počasí dovolí) výjezd na sopku Irazu (3 400 m), abyste si mohli prohlédnout kráter! Návrat do hotelu, vrácení automobilu v 18:00 hod v hotelu, ubytování ve 4* hotelu v San José.

17. den transfer na letiště, odlet do Evropy:
Snídaně, v závislosti na vašem odletu vás vyzvedne náš řidič v hotelu a odveze vás na mezinárodní letiště San José.

18.den přílet do Prahy, popř. Vídně:
Konec programu.

Dokumenty ke stažení: